MHP'li Fendoğlu, 'Kısa çalışma ödeneği 3 ay daha uzatılmalı'

TBMM’de söz alan Milliyetçi Hareket Partisi Malatya Milletvekili Mehmet Fendoğlu, Türkiye ve Malatya Malatya için kısa çalışma ödeneğinin ilk etapta 3 ay daha uzatılması gerektiğini söyledi.

MHP'li Fendoğlu, 'Kısa çalışma ödeneği 3 ay daha uzatılmalı'
MHP'li Fendoğlu, 'Kısa çalışma ödeneği 3 ay daha uzatılmalı' Malatya Kulis

Dünyayı etkisi altına alan ve Türkiye'de de can kayıplarının yaşandığı koronavirüs pandemisi nedeniyle,  Malatya'da Ticaret ve Üretimi durma noktasına geldiğini ifade eden Milliyetçi Hareket Partisi Malatya Milletvekili Mehmet Fendoğlu,” Koronavirüs salgını nedeniyle Türkiye'de hayat durma noktasına geldi. Birçok işyeri kapatılırken, firmalar iflasın eşiğine geldi ve Ticaret durma noktasındadır. İşsizliğe baktığımızda ise kalıcı ciddi bir artış görünüyor”dedi 

Koronavirüs salgını sonrası alınan tedbirlerle birlikte hükümet tarafından çalışanalara verilen kısa çalışma ödeneği hakkında da açıklamalarda bulunan Fendoğlu, “Şu an İŞKUR verilerine bakıldığında, nakit ücret desteği, kısa çalışma ödeneği ve işsizlik ödeneği ile birlikte Malatya'da toplam 37 bin 640 çalışanı ödeme gerçekleşti”ifadesini kullandı.

Fendoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü;

“Hükümet tarafından sunulan bu destek programlarından geçici olarak destek alan kişiler,1 Temmuz itibariyle de işsiz kalacaklar doğal olarak ve ayrıca bu oluşan işsizler ordusunda bulunacaklar. salgın öncesine baktığımızda Malatya'da Toplam 50 bin olan işsiz sayısı şu an 100 bine varabilir.Oluşacak olan mağduriyetleri geçici olarak da olsa önlemek adına ilk etapta daha önce verilen kısa çalışma ödeneğinin 3 ay daha uzatılmasını sayın bakanımızdan talep ediyorum”dedi.

mehmet fendoğlu kısa çalışma ödenek
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X