En İyi Kiraz Yarışması Yapıldı

Malatya'nın Yeşilyurt ilçesinde en iyi kiraz ve en iyi kiraz bahçesi yarışması düzenlendi. Yarışmayı kazanan ve dereceye girenlerin ödüllendirildiği gecede yarışmacılara ödüllerini Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Malatya AK Milletvekili Bülent Tüfenkçi ile Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder verdi.

En İyi Kiraz Yarışması Yapıldı
En İyi Kiraz Yarışması Yapıldı Malatya Kulis

Yeşilyurt'ta gerçekleşen en iyi kiraz programında yoğun katılım yapan vatandaşlara dereceye giren kirazlar dağıtıldı.

Malatya'nın Yeşilyurt ilçesinde gerçekleştirilen program  Ahmet Atılgan Parkı'nda yapılırken, K Parti MKYK Üyesi ve Malatya Milletvekili Bülent Tüfenkçi, AK Parti Milletvekili Hakan Kahtalı, Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Yeşilyurt Kaymakamı Turgay Gülenç, Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, AK Parti İl Başkanı İhsan Koca, MHP İl Başkan Vekili Erol Elbir, AK Parti İlçe Başkanı Muhammed Emin Yalçınkaya, MHP İlçe Başkanı Mehmet Ali Kaya, Tarım İl Müdürü Tahir Macit, Kültür ve Turizm İl Müdürü Çetin Şişman, Ziraat Mühendisleri Odası Malatya Şube Başkanı Fevzi Çiçek, İlçe Ziraat Odası Başkanı Doğan Solmaz, Jüri Heyeti Üyeleri, Sivil Toplum Kuruluşu ve Meslek Örgütleri Başkanları, Mahalle Muhtarları, çiftçiler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Burada bir konuşma yapan Malatya Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar,” Koronavirüs tedbirleri kapsamında bu yıl festivalimize bu şekilde yapıyoruz.   Gönül isterdi ki festivalimizi doyasıya heyecan dolu bir şekilde gerçekleştirelim. Bir sonraki dönemde İnşallah bunu yaparız. her yıl geleneksel olarak düzenlediğimiz en iyi kiraz ve en iyi kiraz bahçesi yarışmamızda bu sene finalistler belli oldu. Ben ödül törenimize kadına herkese teşekkür ediyorum. Burada en önemli takdiri tabii ki çiftçilerimiz alacaktır. Üreticilerimiz de bir arada olmak bizleri onurlandırıyor. Biz Yeşilyurt Belediyesi olarak çiftçilerimizin her zaman yanındayız onları destekliyoruz. Burada emeği geçen herkese tek tek şükranlarımı sunuyorum. Bugün özel bir ayrıca. Başta şehit babaları olmak üzere tüm babaların ve baba adaylarının da bu özel günlerini, tebrik ediyorum.” diye konuştu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X