İstanbul Felaketi Yaşadı

Türkiye'yi etkisi altına alan şiddetli yağışlar birçok il ve ilçede hayatı olumsuz etkilerken, Mega Kent İstanbul başta olmak üzere hayat durma noktasına geldi.

İstanbul Felaketi Yaşadı
İstanbul Felaketi Yaşadı Malatya Kulis

Türkiye'nin en kalabalık ili olan İstanbul'da bugün öğle saatlerinde başlayan şiddetli sağanak ve dolu yarışı vatandaşların zor anlar yaşamasına neden olur.Şiddetli yağmura hazırlıksız yakalanan istanbullular zor anlar yaşarken, Mega kentin birçok noktasında ise  ulaşım sorunları yaşandı.  Gözlerini sel baskınları ile açan vatandaşlar için, valilik ve belediyelerden peş peşe uyarılar geldi. Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından verilen ağmur yağışı verilerinin hemen ardından başlayan şiddetli yağmur özellikle İstanbul'un Çatalca ve Hadımköy'de hortum oluşmasına neden oldu. Oluşan hortumlar vatandaşlara korku dolu anlar yaşatırken hortumu gören vatandaşlar ise bu anları cep telefonlarının kameraları ile kayda aldılar.

BİNALARIN ÇATILARI UÇTU

Şiddetli yağmur ve dolunun vurduğu İstanbul'da bazı binaların çatıları yerinden söküldü, oluşan hortumlar nedeniyle ise  bazı araçların savrulduğu görüldü. Vatandaşlar özellikle 2020 yılında yaşanan deprem felaketleri, sel felaketleri ile birlikte pandemi salgınında üst üste gelmesi ile 2020 yılı  içerisinde başka  ne gibi olayların yaşanacağının sorgusunu yapmaya başladılar.

ALT GEÇİTLER SUYLA DOLDU

Bursa ile başlayan şiddetli yağmur, İzmir ve İstanbul'da da devam etti. Bursa'da 5 kişinin hayatını kaybettiği şiddetli ağmur ve sert hareketlerin ardından bugün de İstanbul'da yaşanan yağmur ve dolu yağışı hayatı olumsuz etkileyerek çok sayıda maddi hasara yol açtı. Özellikle İstanbul'un Anadolu Yakası'ndaki bazı ilçelerde aniden bastırılan yağışa vatandaşlar hazırlıksız yakalandılar. Alt geçitler suyla doldu, park edilmiş araçların üzerine istinat dubarı çöktü. Şidetli yağmurda bir çok ev ve iş yeri su altında kalırken, vatandaşlar da kendi çabalarıyla işyerleri ve evlerin içindeki suları kovalarla boşalttı.

istanbul yağmur
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X