YKS Sınavının 2. Oturumu 28 Haziran Pazar Günü

27 Haziran Cumartesi günü YKS'nin ilk oturumu yapılırken, öğrenciler 2. oturumu beklemeye başladı.

YKS Sınavının  2. Oturumu 28 Haziran Pazar Günü
YKS Sınavının  2. Oturumu 28 Haziran Pazar Günü Malatya Kulis

Hayatlarının en önemli dönüm noktalarından biri olan YKS sınavına girecek olan öğrenciler Sabahın ilk saatlerinde sınava girecekleri okulların önünde kuyruklar oluştururken, YKS maratonu da salgını gölgesinde başladı.

Üniversite adaylarına ilk oturumu gerçekleşen YKS sınavında TYT bugün tamamlandı. iki gün boyunca toplamış oturup şeklinde gerçekleşecek olan temel yeterlilik testi ne 2.5 MİLYON aday katılım sağladı. 27 Haziran Cumartesi günü gerçekleşen  ilk oturumun ardından gözler ise  28 Haziran Pazar günü yapılacak olan ikinci oturuma  dönmüş durumda.

AİLELER OKUL İÇERİSİNE ALINMADI

Dünyayı kasıp kavuran koronavirüs salgınının gölgesinde sosyal mesafe kurallarına uyularak başlayan YKS Maratonu, 27 Haziran Cumartesi günü yapılan ilk oturum ile başladı.Korona virüs nedeniyle bu yıl alınan birçok yeni tedbirler ile birlikte YKS'nin ilk aşaması olan Temel Yetenek Testi (TYT saat 10.15'te başladı. Aileleri ile birlikte sabahın erken saatlerinde sınava girecekleri okullara gelen öğrencilerin heyecanlı oldukları gözlendi.

165 DAKİKA SÜRE TANINDI

Temel yeterlilik testinde Yükseköğretim Kurulu tarafından alınan karar ile birlikte toplam 135 dakikalık süre, bu yıl için 30 dakika ilave yapılarak zaman 165 dakikaya çıkarılmıştı 180 olan baraj puanı da 2020 için sınırlı kalmak şartıyla sadece 170'e şekilde. YKS sınavına giren öğrencilere 165 dakika süre tanınmış oldu. 

 

 

 

 

YKS sınav
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X