Durali Zelyurt Doğanşehir Belediye Başkanı Seçildi

Doğanşehir Belediye Başkanlığına AK Parti'nin adayı olan Durali Zelyurt, seçildi.

Durali Zelyurt Doğanşehir Belediye Başkanı Seçildi
Durali Zelyurt Doğanşehir Belediye Başkanı Seçildi Malatya Kulis

18 Haziran günü hayatını kaybeden Malatya Doğanşehir Belediye Başkanı Vahap Küçük'ün yerine seçilecek olan yeni belediye başkanı belli oldu.

Doğanşehir meclis üyelerinin seçimleri ile yeni başkan adayı belirlenirken, AK Parti'nin başkan adayı Durali Zelyurt, Cumhuriyet Halk Partisi'nin adayı ise Eyüp Ersoy olmuştu. Doğanşehir'in yeni Belediye Başkanı için oylar kullanılırken sonuçlar ise 3 turda belli oldu.

Doğanşehir'in her iki başkan adayı da İlk turda kendi partilerinin mensuplarından tüm oyları alırken,3. turda ise AK Parti'nin adayı Durali Zelyut, 10, Cumhuriyet Halk Partisi'nin adayı Ersoy ise 5 oy aldı. 3. oturum  sonunda alınan oylarla birlikte Vahap Küçük'ün yerine AK Parti'nin Doğanşehir Belediye Başkanı Durali Zelyurt seçildi.

Seçimlerden önce Doğanşehir belediye başkanlığını ziyaret eden Cumhuriyet Halk Partisi Malatya İl Başkanı Enver Kiraz, burada ilçe teşkilatı ve belediye meclis üyeleri ile bir toplantı gerçekleştirdi. Yapılan toplantıda  Kiraz , Geçtiğimiz günlerde hayatını kaybeden Vahap Küçük içinde belediyedeki yöneticilere başsağlığı verdi.

 

Durali Zelyurt
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X