Koronavirüs Kayısı Satışlarını Yükseltti

Kayısı denince akla ilk gelen şehir olan Malatya'da özellikle Corona virüs salgının ardından uzmanların yapmış olduğu kükürtlü kayısı açıklaması, Kükürtlü kayısı ya ilginin artırmasına neden oldu.

Koronavirüs Kayısı Satışlarını Yükseltti
Koronavirüs Kayısı Satışlarını Yükseltti Malatya Kulis

Kayısı denince akla ilk gelen şehir olan Malatya'da özellikle Corona virüs salgının ardından  uzmanların yapmış olduğu kükürtlü kayısı açıklaması, Kükürtlü kayısı ya ilginin artırmasına neden oldu.

Corolla salgılanan ilk başladığı günden itibaren özellikle hastalığı ilk önce boğazda kalarak belli bir süre sonra yavaş yavaş vücuda indiği açıklanmasının ardından, bu hastalıkta hijyenin çok önemli olduğu ve özellikle ağız hijyenin de Kükürtlü kayısının oldukça etkili olduğu ve eskiden de Kükürtlü kayısının dezenfeksiyon amacıyla kullanıldığı Uzmanlar tarafından dile getirilmişti.

“KAYISI SATIŞLARI YÜKSELDİ”
Dünyayı etkisi altına alan ve Türkiye'de çok sayıda Can kaybına yol açan koronavirüs salonunda bu hastalığa karşı önleyici olarak beslenme anlamında en etkili ürünlerden biri Kükürtlü yani islimli kayısının açıklamasının ardından Malatya’da kayısı satışları da yükseldi.

KÜKÜRT, DEZENFEKSİYONDA KULLANILIYORDU
Kükürtün daha eski dönemlerde özellikle dezenfeksiyon için kullanıldığı, bu nedenden dolayı da kükürtlü kayısının daha eski dönemlerde ağızda dezenfeksiyonu sağladığı vatandaşlar tarafından da artık bilinmekte.

“HER GÜN KAYISI YİYİN”
Birçok televizyon kanalında çıkan uzmanların Kükürtlü kayısı coronavirüs de ağız hijyeni için önemli olduğunu açıklamasının ardından Malatya'da bulunan Şire pazarındaki esnaflar da işlerin artmasından dolayı mutlular. Kayseri esnaflar da vatandaşlara seslenerek her gün kükürtlü kayısı yiyerek coronavirüs salgınından kendilerini korumaları gerektiğini söylüyorlar.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X