Arapgir Esnafına Maske ve Dezenfektan Desteği

Tüm yurtta devam eden koronavirüs seferberliği Malatya’nın Arapgir ilçesinde de devam ediyor. Bugün Arapgir esnafına cerrahi maske ve dezenfektan dağıtıldı.

Arapgir Esnafına Maske ve Dezenfektan Desteği
Arapgir Esnafına Maske ve Dezenfektan Desteği Malatya Kulis

Tüm yurtta devam eden koronavirüs seferberliği Malatya’nın Arapgir ilçesinde de devam ediyor. Bugün Arapgir esnafına cerrahi maske ve dezenfektan dağıtıldı.

Arapgir Belediyesi tarafından ilçe merkezinde faaliyet gösteren tüm esnafa cerrahi maske ve dezenfektan dağıtıldı. Evde kal çağrılarına yanıt vererek evinde kalan esnaflar dışında ilçede faal durumdaki bütün iş yerlerine maske ve dezenfektan dağıtıldı. Özellikle sosyal mesafenin azaldığı market ve benzeri işyerlerine fazladan maske ve dezenfektan temini sağlandı.

"TOPLUM SAĞLIĞI HER ŞEYİN ÖNÜNDEDİR"
Maske ve dezenfektan dağıtımında basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Arapgir Belediye Başkanı Haluk Cömertoğlu insan sağlığına çok önem verdiklerini belirterek, “Arapgir’de kaymakamlığımız beraber başlattığımız seferberlik durumu bugünde esnafımıza maske dağıtımıyla devam ediyor. Kaymakamımız Mustafa Dilekli başkanlığında maskesiz, dezenfektansız  yer bırakmayacağız. Toplum sağlığı her şeyin önündedir” dedi.

500 KOLİDE GIDA YARDIMI YAPILDI
Dağıtılması planlanan ürünler hakkında da bilgilere veren Cömertoğlu, “İlçe merkezimizde tüm esnaflarımıza 5000 adet cerrahi maske, 5000 adet de dezenfektan dağıtımı gerçekleştiriyoruz. İstanbul’da yaşayan Arapgirli işadamlarımızda sağolsunlar 500 koli yiyecek yolladılar. Hepsinden Allah razı olsun. Gün birlik günü deyip, İstanbul’da da buraları unutmayan hemşerilerimize teşekkürü borç biliyorum. Yardım kolilerinin hepsi ihtiyaç sahiplerine dağıtılıyor, dağıtılmaya devam edecek” dedi.

Haluk Cömertoğlu bu sürecin en kısa sürede bitmesini istediklerini söyleyerek, “Bu zorlu günler elbet sona erecek. Dualarımız bu durumun en kısa sürede sona ermesi üzerinedir.  Arapgirliler sosyal mesafeleri dikkat ediyor. Daha da dikkatli olmalarını, özellikle hijyen kurallarına birebir uymalarını istiyoruz” dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X