Bakan Soylu: ‘Şehit Çocuklarımızın Mesajları Kalbime Dokundu’

Sokağa çıkma yasağı sürecini iyi yönetemediğini düşünerek istifa kararı alan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu,Cumhurbaşkanı tarafından istifası kabul görmeyince yeniden görevinin başına geçti. Görevinin başına geçerek ilk açıklamasını da yapan İçişleri Bakanı Soylu, şehit çocuklarının atmış olduğu mesajlardan çok etkilendiğini ifade etti.

Bakan Soylu: ‘Şehit Çocuklarımızın Mesajları Kalbime Dokundu’
Bakan Soylu: ‘Şehit Çocuklarımızın Mesajları Kalbime Dokundu’ Malatya Kulis

Sokağa çıkma yasağı sürecini iyi  yönetemediğini düşünerek istifa kararı alan İçişleri Bakanı Süleyman  Soylu,Cumhurbaşkanı tarafından istifası kabul görmeyince yeniden görevinin başına geçti. Görevinin başına geçerek ilk açıklamasını da yapan İçişleri Bakanı Soylu, şehit çocuklarının  atmış olduğu mesajlardan çok etkilendiğini ifade etti.

İSTİFASI KABUL EDİLMEDİ
Hafta sonu alınan sokağa çıkma yasağının ardından genelgenin geç yayınlanması ve vatandaşların sokaklara dökülerek ekmek ve gıda gibi ürünleri alabilmek adına kargaşa çıkarmasının ardından süreci iyi yönetemediğini düşünerek, 12 Nisan gecesi istifa eden İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun bu istifası Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından kabul edilmemişti.

SOYLU: “ŞEHİR ÇOCUKLARIN MESAJI KALBİME DOKUNDU”
Görevinin başına geçtikten sonra açıklamalarda bulunan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “Sokağa çıkma yasağında oluşan tablo üzerine ben de sorumluluğumu yerine getirerek istifa ettim.ancak Sayın Cumhurbaşkanımızın ve milletimize tutumu beni gerçekten mahcup etti. çok sayıda mesajlar aldım. özellikle şehitlerimizin çocuklarının Bana Yazmış oldukları ‘bizi bir kez daha babasız bırakma’ mesajları Beni gerçekten çok etkiledi. Gönderilen mesajlar benim kalbime dokundu.”dedi.

BAHÇELİ’YE TEŞEKKÜR
Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin sosyal medya üzerinden yapmış olduğu açıklamaları da değinen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Devlet Bahçeli'nin paylaşmış olduğu o mesajı hatırlatarak, “Devlet Bahçeli'nin sorumluluğa çağırmak üzere atmış  olduğu mesaj çok önemliydi.  Sayın Devlet Bahçeli'ye de kendisine teşekkür etmek için telefon açacağım” dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X