Polislerde Küçük Nurten’e Sürpriz Doğum Günü

Bilindiği üzere coronavirüs tedbirleri kapsamında Türkiye'de birçok uygulama hayata konulurken, bu uygulamalarda coronavirüs salgını nedeniyle vatandaşların en az şekilde etkilenmesi birinci kural olmuştu...

Polislerde Küçük Nurten’e Sürpriz Doğum Günü
Polislerde Küçük Nurten’e Sürpriz Doğum Günü Malatya Kulis

Bilindiği üzere coronavirüs tedbirleri kapsamında Türkiye'de birçok uygulama hayata konulurken, bu uygulamalarda coronavirüs salgını nedeniyle vatandaşların en az şekilde etkilenmesi birinci kural olmuştu.  Öncelikli olarak vatandaşın sağlığı ilk hedef gösterilirken, Covid-19 salgınından korunmak adına alınan kararlarda tek tek hayat geçirilirken, vatandaşlara moral vermek adına ise sürprizlerin yapılması ihmal edilmiyor.

POLİSTEN SÜRPRİZ DOĞUM GÜNÜ PASTASI
Özellikle Almanya, ABD, İtalya, Çin ve birçok yabancı ülkede coronavirüs Vakası nedeniyle çok sayıda can kaybı yaşandı. Türkiye'de ilk Bakanı görülmesinin ardından hükümet tarafından alınan kararla öncelikli olarak okullar tatil edilirken, Daha sonra ise kademeli olarak yasaklamalar getirilmişti. En son 20 yaş altına getirilen sokağa çıkma yasağının ardından çok sayıda çocuk evlerinden dışarı çıkamazken, bu çocuklar arasında  hasta olduğu halde  doğum gününü kutlamak için dışarıya çıkamayan 11 yaşındaki Nurten’e  polisler tarafından sürpriz doğum günü pastası getirildi.

PASTA İSTEĞİ GERİ ÇEVRİLMEDİ
Kronik hasta olduğu için  kızlarının dışarıya çıkamadığını ve Bugün onun doğum günü olduğunu 155 hattını arayarak ileten Nurten'in annesinin ve babasının bu isteği polisler tarafından geri çevirmedi.

Kronik hastalığı olması nedeniyle de dışarıya çıkamayan 11 yaşındaki Nurten’e  doğum günü pastası polis ekipleri tarafından götürüldü. Pastanın mumu yakılarak  küçük kızın kapısının zilini çalındı.Polislere ve ellerindeki doğum günü pastasını gören Nurten ise, büyük bir mutluluk yaşayarak unutamayacağı bir doğum gününü kutladı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X