Almanya’da İş Yerleri 4 Mayıs’ta Kademeli Olarak Açılacak

Almanya Başbakanı Merkel, yaptığı açıklamasında Almanya’da Covid-19 salgınından dolayı alınan yeni kararları sıraladı.

Almanya’da İş Yerleri 4 Mayıs’ta Kademeli Olarak Açılacak
Almanya’da İş Yerleri 4 Mayıs’ta Kademeli Olarak Açılacak Malatya Kulis

Almanya Başbakanı Merkel, yaptığı açıklamasında Almanya’da Covid-19 salgınından dolayı alınan yeni kararları sıraladı.

Ülkemizde olduğu gibi Avrupa'yı etkisi altına alan Corona virüs salgını çok sayıda can kaybına neden olurken, Avrupa önceden alınamayan tedbirlerden dolayı her geçen gün salgının yükselerek arttığı öğrenildi.

ALMAYA KADEMELİ OLARAK İŞ YERLERİNİ AÇIYOR
Özellikle Almanya'da coronavirüs salgınında yüksek oranda mücadele edilirken, Bu bağlamda alınan tedbirlerin gevşetilmesi de tartışmalara neden olmuştu. Geçtiğimiz günlerde coronavirüs tedbirleri kapsamında açıklamalarda bulunan Almanya Başbakanı Merkel, özellikle Almanya'da 8 metrekarenin altındaki mağazaların 20 Nisan'dan itibaren, okulların ve berberlerin ise 4 mayıs'tan itibaren kademeli olarak açıklanacağını söylemişti.

MERKEL: “ 4 MAYIS’TA AÇILACAK”
Covid-19  salgının en önemli kurallarından olan sosyal mesafe olduğunu ifade eden Almanya Başbakanı Merkel,” Bu salgında  sosyal mesafe kurallara uyularak kişiler arasında en az bir buçuk metre mesafe olması gerekir. aynı ev içerisinde birbirimizi çok yakın olmamalıyız. Sosyal mesafe ve bu mesafe kurallarına uymayanlar hakkında ise cezalar uygulanacak. coronavirüs tedbirleri kapsamında daha önceden açıklamış olduğumuz ve kapatılan yerlerde ise 4 Mayıs'tan itibaren kademeli olarak yerden açılmalar başlayacak. kademeli olarak açılacak yerlerin başında okullar, Berberler ve  mağazalar geliyor” dedi.

LİGLER ERTELENMİŞTİ
Coronavirüs tedbirleri kapsamında Türkiye'de Ligler ara verilirken,  Almanya'da da  Ligler ertelenmişti. Ancak hükümet tarafından yapılan Açıklama ile birlikte Almanya'da futbol maçlarının 31 Ağustos’a kadar seyircili oynanmasına karar verildiği açıklanmıştı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X