Malatya'da Vatandaşlar Sokağa Çıkma Yasağına Uyuyor

Geçtiğimiz hafta Malatya'da uygulanan sokağa çıkma kısıtlaması bu haftada 18-19 Nisan tarihleri arasında uygulanırken, vatandaşlar bu süreci evlerinde geçirmeye dikkat ediyor.

Malatya'da Vatandaşlar Sokağa Çıkma Yasağına Uyuyor
Malatya'da Vatandaşlar Sokağa Çıkma Yasağına Uyuyor Malatya Kulis

İçişleri Bakanlığınca 18-19 Nisan tarihleri arasında 30 Büyükşehir ile birlikte Zonguldak ilinde bir kez daha sokağa çıkma yasağının uygulanacağı ve bu tarihler arasında vatandaşların sadece bölgelerinde bulunan fırınlardan ekmek alabilecekleri, ihtiyaçları doğrultusunda sadece gerekmedikçe dışarıya çıkmamaları istenmişti.

MALATYA SOKAĞA ÇIKMA YASAĞINA UYUYOR

Malatya'nın da içinde bulunduğu sokağa çıkma kısıtlamasına vatandaşların uyarak evlerinde oturduğu gözlenirken, görevli polis memurları ise Malatya'nın işlek sayılabilecek cadde ve sokaklarında drone ile kontroller yapıyorlar. Yapılan bu kontroller de Malatyalıların alınan sokağa çıkma kısıtlamasına uyuduğu, ancak bazı alanlarda vatandaşların dışarılarda oldukları tespit edildi. Polis ekipleri, tarafından tespit edilen vatandaşlara cezai işlem uygulanırken, evlerinden çıkmamaları gerektiği uyarıları da tek tek yapılıyor.

BELEDİYELER DEZENFEKTE ÇALIŞMALARINI SÜRDÜRÜYOR

Sokağa çıkma yasağı süresince sadece polis memurlarının var zabıta ekiplerinin Cadde sokaklarda olurken, belediyelere bağlı temizlik ekipleri ise yine cadde ve sokaklarda dezenfekte ve ilaçlama çalışmalarını sürdürüyor.

FIRINCILAR EKMEKLERİ EVLERE GÖTÜRÜYOR

Geçtiğimiz hafta olduğu gibi bu hafta da sokağa çıkma kısıtlamasında açık olan fırınlardan vatandaşların evlerİne kadar ekmekler tek tek götürülüyor.

malatya yasak
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X