Başkan Güder, Kasap, Balık ve Sebze Pazarında Maske Dağıttı

Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, Kasap, Balık ve Sebze Pazarında esnafları ziyaret ederek, burada maske dağıttı.

Başkan Güder, Kasap, Balık ve Sebze Pazarında Maske Dağıttı
Başkan Güder, Kasap, Balık ve Sebze Pazarında Maske Dağıttı Malatya Kulis

Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, Kasap, Balık ve Sebze Pazarında esnafları ziyaret ederek, burada maske dağıttı.

Ülkemizde yaşanan Covid-19 salgını nedeniyle bir dizi tedbirler alınırken, hükümet tarafından alınan tedbirler kapsamında özellikle vatandaşların toplu olarak yoğun bir şekilde bulundukları alanlarda kontrol altına alınarak,  burda kolluk görevlilerince uyarılar yapılmaya başlanmıştı.

TEK TEL YSAKLAMALAR GETİRİLDİ
Koronavirüs salgının özellikle gücünü temas ile aldığını altını çizen Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, uyarılarda bulunarak sosyal mesafenin korunması gerektiğini belirtmişti. Bu açıklamaların ardından Battalgazi bölgesinde vatandaşlara sosyal mesafeyi korumaları uyarıları yapılırken, sosyal mesafenin korunmadığı Pazar yerleri gibi bir çok alan için yasaklamalar getirilmişti.

VALİ BARUŞ YENİDEN İZİN VERDİ
Geçtiğimiz günler Malatya Valiliğince alınan kararlar Sosyal Mesafenin ve hijyen kurallarının uygulanmadığı Kasap, Balık ve Sebze Pazarına kapatma kararı alınmış, daha sonra ise Malatya Valisi Aydın Baruş'un izniyle esnafların iş yerlerinin önüne çizgiler çekilerek, sayılı şekilde vatandaşların içerileri alınması karara bağlanmıştı.

BAŞKAN GÜDER ZİYARET ETTİ
Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder'de alınan bu kararın ardından Kasap, Balık ve Sebze Pazarında incelemelerde bulunarak, esnafları ziyaret etti. Esnaflara ve alışverişe gelen vatandaşlara maske ve eldiven dağıtan Başkan Güder, coronavirüs tedbirleri kapsamında alınan kararlara uymaları gerektiğini ve sağlığımıza önem vermemiz gerektiğini söyledi.

Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder’e bu ziyarette. Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Şevket Keskin’de eşlik etti.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X