Malatya’da 1 Milyon Maske Üretildi

Malatya Büyükşehir Belediye başkanı Selahattin Gürkan’ın talimatlarıyla Malatya’da anlaşılan fabrikalar maske üretimine son sürat devam ediyor.

Malatya’da 1 Milyon Maske Üretildi
Malatya’da 1 Milyon Maske Üretildi Malatya Kulis

Malatya Büyükşehir Belediye başkanı Selahattin Gürkan’ın talimatlarıyla Malatya’da anlaşılan fabrikalar maske üretimine son sürat devam ediyor.

Dünyada etkisini her geçen gün artırarak sürdüren ve ülkemizde de çok sayıda Can kaybına neden olan coronavirüs salgınına karşı Malatya Büyükşehir Belediyesi önlem ve tedbirler almaya devam ediyor.Malatya Büyükşehir Belediyesi, ülkemizde yaşanan coronavirüs tedbirleri kapsamında ilk vakanın görülmesinin ardından titizlikle çalışmalarını sürdürürken, Hükümetin almış olduğu kararlar doğrultusunda belediye olarak büyük bir çalışma gayreti içerisine girdi.

MASKE ÜRETİMİ BAŞLADI
Malatya'nın bir Tekstil kenti olması hasabiyle de, coronavirüs de en çok kullanılması gereken koruyucu maskeler üretilmeye başlandı. Türkiye'nin maske sıkıntısının özellikle Malatya'da giderildiği ise bir gerçektir. Malatya Büyükşehir Belediyesi, anlaşmış olduğu Tekstil firmalarıyla Malatya in değil Türkiye'nin ve birçok ülkenin maske ihtiyaçlarını karşılayabilecek bir merkez haline geldi.

1 MİLYON MASKE ÜRETİLDİ
Özellikle Sağlık Bakanlığı ve Ticaret Bakanlığı'ndan alınan izinler doğrultusunda kumaşların teslim edildiği fabrikalar Maske ve tulum üretimine büyük bir hızla devam ederken son gelinen noktada 1 milyon maske ve 20 bin  tulum üretimi yapıldı.

EVLERE MASKE DAĞITILACAK
Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan'ın talimatları doğrultusunda hazırlanan maskeler maski bünyesinde oluşturulan toplam 200 ayrı ekip ile birlikte vatandaşlara tek tek ulaştırılacak. 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X