Mercedes Kadir'i Son Yolculuğuna Uğurladık

Malatya'nın sevilen yüzlerinden olan Mercedes Kadir lakaplı Fatih Kaydı, son yolculuğuna uğurlandı.

Mercedes Kadir'i Son Yolculuğuna Uğurladık
Mercedes Kadir'i Son Yolculuğuna Uğurladık Malatya Kulis

Malatyalıların gönlünde taht kuran ve Malatya dışında yaşayanların da çok sevdiği, Mercedes Kadir, bilindiği üzere 18 Nisan cumartesi günü hayatını kaybetmişti. Solunum yetmezliği nedeniyle hastaneye kaldırılan Mercedes Kadir'in kalbine yenik düştüğü ve hastaneye götürülürken ambulansta hayatını kaybettiği bilgisi verilmişti.

"BÜROKRATLARDAN MESAJ"

Mercedes Kadir'in ölümü Malatya da olduğu gibi Türkiye'de de birçok insanı üzerken, hükümetin önde gelen isimlerinden Cumhurbaşkanı Sözcüsü İbrahim Kalın başta olmak üzere birçok siyasetçi ve bürokratların Malatya ve Mercedes Kadir için başsağlığı mesajları yayınlandı.

"UZUN SOPASI TABUTUNUN BAŞINDA YER ALDI"

Mercedes Kadir, 20 Nisan pazartesi günü son yolculuğuna uğurlanmak için Malatya şehir mezarlığında öğle namazına müteakip kılınan namazın ardından defnedilirken,  Kadir'in tabutunun başına çocukluk yaştan beri bindiği ve Malatya'yı gezdiği uzun sobası da yer aldı.

Mercedes Kadir’in son yolculuğunda  Malatya Valisi Aydın Baruş, Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, STK temcilcileri ve  çok sayıda vatandaş katıldı. 

BAŞKAN GÜRKAN: "ADINI YAŞATACAĞIZ"

Burada konuşan Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, “Malatya gülen  bir yüzüğünü kaybetti. Mercedes Kadir'in adını yaşatmak adına, Malatya Büyükşehir Belediyesi Çocuk Trafik Eğitim Parkı'na onun ismini vereceğiz.Kadir'in adını orada yaşatacağız.”dedi.

Ayrıca Kadir'in arabam deyip, Malatya'yı karış karış gezdiği 3 metrelik sopası ise  Kent Müzesi'nde sergilenecek.

mercedes kadir ölüm malatya
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X