Malatya'da Evlere Maske Dağıtımı Yapılıyor

Malatya Büyükşehir Belediyesi, coronavirüs slagınında kullanılmak üzere üretilen koruyucu oluşturulan ekiplerle evlere dağıtmaya başladı.

Malatya'da Evlere Maske Dağıtımı Yapılıyor
Malatya'da Evlere Maske Dağıtımı Yapılıyor Malatya Kulis

Malatya Büyükşehir Belediyesi coronavirüs tedbirleri kapsamında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatları doğrultusunda Malatya'da ürettiği maskeleri vatandaşlara dağıtmaya devam ediyor. Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından coronavirüs tedbirleri kapsamında birçok fabrikada üretilmeye devam edilen koruyucu maskeler, Malatya genelindeki evlere dağıtılmak üzere yola çıktı. Maske dağıtımı nedeniyle Malatya Büyükşehir Belediyesi önünde bir tören düzenlendi.

"MASKE DAĞITIMI BAŞLADI"

Malatya Büyükşehir Belediyesi önünde düzenlenen törene Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, AK Parti İl Başkanı İhsan Koca ve Malatya da faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşları katıldı.
Coronavirüs tedbirleri kapsamında evlerinden çıkamayan ve acil ihtiyaçlarını karşılayamayanlar için Malatya Büyükşehir Belediyesi ekipleri seferber olurken, hizmetlerine yeni birini daha ekleyerek, vatandaşlara verilmek üzere bugün itibariyle maske dağıtımı yapıldı.

BAŞKAN GÜRKAN,"ÇALIŞMALAR HIZLI ŞEKİLDE BAŞLADI"

Düzenlenen programda bir konuşma gerçekleştiren Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, “ Tekstil anlamında bakıldığı zaman Malatya'nın güçlü olduğunu söyleyebiliriz. 2 Nisan tarihinde Sayın Cumhurbaşkanımız ile videolu konferans görüşmesi gerçekleştirdik. Görüşmenin hemen ardından Sayın Valimiz Aydın Barış ile birlikte Malatya mızda faaliyet göstermekte olan Tekstil sektörünün temsilcileri ile bir araya gelerek bir görüşme yaptık ve Malatya’da maske üretiminin nasıl yapılacağını ve Malatya'nın maske üretiminde merkez olması noktasında Sayın Cumhurbaşkanımızın görüş ve taleplerini ilettik. faaliyet gösteren fabrikalarımızda Bu doğrultuda en hızlı şekilde çalışmalarına başlayarak Malatya için ve ülkemiz için maske üretime başladılar.”dedi.

 

 

malatya maske dağıtım
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X