Başkan Gürkan: ‘Kadir Koronavirüsten Hayatını Kaybetmedi’

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Mercedes Kadir'in hayatını kaybetmesi üzere açıklamalarda bulunarak, “ Mercedes Kadir'in balmumunu Kent Müzesi'nde yer alıyor. Malatya’mızın başı sağ olsun. Mercedes Kadir'e sadece Malatya değil Türkiye'de çok sevdi. Türkiye'nin de başı sağ olsun” dedi.

Başkan Gürkan: ‘Kadir Koronavirüsten Hayatını Kaybetmedi’
Başkan Gürkan: ‘Kadir Koronavirüsten Hayatını Kaybetmedi’ Malatya Kulis

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Mercedes Kadir'in hayatını kaybetmesi üzere açıklamalarda bulunarak, “ Mercedes Kadir'in balmumunu Kent Müzesi'nde  yer alıyor. Malatya’mızın başı sağ olsun. Mercedes Kadir'e sadece Malatya değil Türkiye'de çok sevdi. Türkiye'nin de başı sağ olsun” dedi.

HERKESİ ÜZDÜ
Akli dengesi yerinde olmayan ve bacağının arasına aldığı sopasıyla Malatya'yı karış karış gezerek kendisini Türkiye'ye dahi sevdiren Mercedes Kadir 18 Nisan Akşama hayatını kaybederken, Mercedes Kadir in ölümü ise herkesi çok üzdün.

BAŞKAN GÜRKAN,” GÜLEN YÜZLÜ EVLADIMIZI KAYBETTİK”
Tecde Mahalle Muhtarı Ali Yiğit ile birlikte Kent Müzesi'nde Mercedes Kadir'in balmumunun önünde açıklamalarda bulunan Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, “Malatya mızın gülen yüzlü bir evladını kaybettik. Şu an onun üzüntüsünü yaşıyoruz. Rabbim Mercedes Kadir'e rahmet eylesin” ifadelerini kullandı.

“PAZARTESİ GÜNÜ SON YOLCULUĞUNA UĞURLAYACAĞIZ”
Başkan Gürkan, “Bilindiği üzere Kent müzemiz 2 yıl önce yapıldı. Yapılan bu müzemizde Malatya mısın Gülen yüzlerinin hayatları bulunmuyor. Burada onların fotoğraflarını, hayat hikayelerini Ziyarete gelen herkes tek tek inceliyor. Malatya Mercedes Kadir’i kaybetti. Mercedes Kadir’i pazartesi öğlen namazı sonrası uğurlayacağız.”dedi.

“KORONAVİRÜSTEN ÖLMEDİ”
Mercedes Kadir'in coronavirüs öldüğü haberlerinin sosyal medyada dolaştığı sorusu üzerine Başkan Gürkan, “Bize gelen bilgiler Kadir'in nefes darlığı sorunu yaşadığı ve bu nedenle de hastaneye kaldırıldığı, orada ise kalp yetmezliğinden dolayı hayatını kaybettiği söylendi.Bize gelen bilgiler bu yönde.  Kadir,  her nedenle vefat etmiş ise Malatya’mız gerçekten renkli bir simasını kaybetmiştir. Hepimizin başı sağ olsun” şeklinde cevap verdi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X