ABD Rest Çekti, Çin Sahip Çıktı!

Dünyayı adeta kilitleyen Covid-19 virüsünün çıkış noktası olan Çin’den Dünya Sağlık Örgütü’ne 30 milyon dolarlık bağış yapıldı.

ABD Rest Çekti, Çin Sahip Çıktı!
ABD Rest Çekti, Çin Sahip Çıktı! Malatya Kulis

Dünyayı adeta kilitleyen Covid-19 virüsünün çıkış noktası olan Çin’den Dünya Sağlık Örgütü’ne 30 milyon dolarlık bağış yapıldı.

Amerika Birleşik Devletlerinde Covid-19 salgınının yayılmasında sonra başkan Trump, Dünya Sağlık Örgütüne yapmış oldukları tüm yardımları durdurma kararı almıştı. Bu kararın ardından Dünya Sağlık Örgütünde adeta şok etkisi yaşanmıştı.

DSÖ’YE 30 MİLYON DOLAR BAĞIŞ
Koronavirüs’ün çıktığı ülke olan Çin, bu yardımın kesilmesinin ardından DSÖ’ye 30 milyon dolarlık yardım yaptığını açıkladı. Çin Dışişleri Bakanlığı, dünya genelindeki pandemi nedeniyle DSÖ’ya 30 milyon dolar bağış yapıldığını bildirdi.

Bu bağış manidar olarak değerlendirildi. Özellikle ABD başkanı Donald Trump’ın DSÖ’yü pandeminin sorumlusu olarak göstermesinin ardından Çin, DSÖ’ye daha çok yardım yapacağını açıklamıştı. 11 Mart tarihinde 20 milyon dolar yardım yapan Çin’in bu kritik süreçte DSÖ’nün desteklenmesini istedi.

Dünya geneli ülkelerinde DSÖ’den dolayı şikayetleri olduğuda biliniyor. DSÖ’nün son yayınladığı bildiride Çin’de çıkan virüsün bir hayvandan dolayı olduğu açıklanmıştı. Anca tüm dünyada bu açıklama karşılık görmedi. Dünya’da ki genel kanaat bu virüs’ün laboratuar virüsü olduğu yönde.

BAKAN KOCA’DAN İDDİALARA YANIT
Öte yandan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, ABD’nin iddiası olan “Türkiye ölümleri net söylemiyor” açıklamasını yalanlayarak, tüm verilerin net ve gerçek olduğunu söyledi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X