TÖTM’de Pandemi Servisi Oluşturuldu

Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan yeni tip korona virüs (Covid-19) Dünya çapında hızla yayılmaya devam ederken, İnönü Üniversitesi Turgut Özal Tıp Merkezinde korona virüs hastaları, tamamen izole bir şekilde tedavi ediliyor.

TÖTM’de Pandemi Servisi Oluşturuldu
TÖTM’de Pandemi Servisi Oluşturuldu Malatya Kulis

Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan yeni tip korona virüs (Covid-19) Dünya çapında hızla yayılmaya devam ederken, İnönü Üniversitesi Turgut Özal Tıp Merkezinde korona virüs hastaları,  tamamen izole bir şekilde tedavi ediliyor.

Dünya'yı etkisi altına alan ve ABD, İtalya, İspanya ile İngiltere'nin vaka sayısında rekor kırdığı Coronavirüs salgının da her geçen gün binlerce kişi hayatını kaybediyor. Covid-19 için aşı denemeleri büyük bir hızla devam ederken, özellikle ABD'de can kayıplarının rekor kırmasının ardından aşının ne zaman çıkacağı hakkında açıklama yapan Oxfort Üniversitesi, aşının Haziran ayında piyasalara sürülmesi için yoğun bir mesai içinde olduklarını belirttiler.

PANDEMİ SERVİSİ OLUŞTURULDU
Dünya halen Koronavirüs salgınını normal seviyelere çekmeye ulaşırken, Türkiye'de ise gerçekleşen çalışmaların ardından Covid-19 salgını yavaş yavaş kontrol altına alınmaya başlandı. Özellikle Malatya’da bu konuda İnönü Üniversitesi Tıp Fakültesi Turgut Özal Tıp Merkezinde pandemi servisleri oluşturuldu. Türkiye’de ilk kez "İmmun Plazma" tedavisi ile korona hastasının sağlığına kavuşmasının ardından bu serviste doktor ve hemşireler yoğun bir mesai ile çalışıyor.

HASTALAR FARKLI SERVİSLERDE TAKİP EDİLİYOR
İnönü Üniversitesi Tıp Fakültesi Turgut Özal Tıp Merkezinde korona virüs hastaları için 3-4 servisin hazır hale getirilirken, covid-19 testi pozitif çıkanlar tamamen ayrı bir kliniğe alınıyor. Testi negatif çıkan ve tomografi ya da klinik bulguları şüpheli olanlar ise bulunan bir kaç serviste daha takip ediliyor.

Koronavirüs'ten dolayı şüpheli olarak görünen vakaların ayrı, testi pozitif çıkan vakaların ise ayrı servislerde tedavi altına alındığını İnönü Üniversitesi Tıp Fakültesi Turgut Özal Tıp Merkezinde hastalar yakından takip ediliyor.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X