Vali Baruş: ‘ 317 Vakamız Var’

Malatya Valisi Aydın Baruş, dünyayı etkisi altına alan ve Türkiye'de de çok sayıda kişinin hayatını kaybettiği coronavirüs dair açıklamalarda bulunarak, Malatya'da 8 bin 450 kişiye corona virüs testi yapıldığını ve toplam vaka sayısının ise 317 olduğunu söyledi.

Vali Baruş: ‘ 317 Vakamız Var’
Vali Baruş: ‘ 317 Vakamız Var’ Malatya Kulis

Malatya Valisi Aydın Baruş, dünyayı etkisi altına alan ve Türkiye'de de çok sayıda kişinin hayatını kaybettiği coronavirüs dair açıklamalarda bulunarak, Malatya'da 8 bin 450 kişiye corona virüs  testi yapıldığını ve toplam vaka sayısının ise 317 olduğunu söyledi.

Malatya üzerinde toplam 8 bin 450 Corona virüs testinin yapıldığını ifade eden Malatya Valisi Aydın Baruş,”Unutulmaması gereken bir şey var, bu salgın bir kişi ile başladı. vatandaşlarımız uyulması gereken kurallara uymayıp rehavete kapılırsa bu salgın kesinlikle bitmez. Vatandaşlarımız mümkün mertebe kalabalık ortamlardan uzak durmalı. kalabalık ortamlara girme zorunluluğumuz var ise de kesinlikle sosyal mesafe kurallarına uymalıyız ve maskelerinizi takmalıyız.Bu salgından kurtulmak istiyorsak bizlerden istenilen tedbirlere uymalıyız. Malatya'daki coronavirüs sayılarımızı zaten geçtiğimiz günlerde Malatya milletvekilimiz  Bülent Tüfenkçi açıkladı. Malatya olarak iyi durumdayız ve sadece 317 vakamız var. Coronavirüs tedbirleri kapsamında kesinlikle hijyen gibi temel kurallara da uymalı ve tedbirleri elden bırakmamalıyız”dedi.

124 KİŞİYE CEZA
Karantina kuralına uymayan toplam 124 kişi hakkında idari para cezası uygulandığını da ifade eden Vali Baruş, “Şehre giriş çıkış yasakları kaldırıldı ancak kontrollü olarak bunlar taviz verilmeden devam ediyor. Yasak kararını uygulandığı günden itibaren Malatya'ya giriş yapmasına karşı Karantina kurallarına uymayan toplamda 124 kişi için ise ceza uygulaması yapıldı” şeklinde konuştu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X