4 Gün Sokağa Çıkma Yasağı Uygulanacak

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 11 Mayıs Pazartesi günü bir kez daha kabine toplantısının hemen ardından Ulus'a seslenerek önemli açıklamalarda bulundu.

4 Gün Sokağa Çıkma Yasağı Uygulanacak
4 Gün Sokağa Çıkma Yasağı Uygulanacak Malatya Kulis

Her hafta pazartesi günleri gerçekleştirilen kabine toplantısının ardından basın mensuplarının karşısına çıkan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ulusa seslenerek coronavirüs tedbirleri kapsamında  alınan ve yeniden yapılan düzenlemeler hakkında bilgiler verdi.

ERDOĞAN, "KAMPANYA DEVAM EDECEK

Corona Virüs  salgınının ardından başlatılan “ Biz Bize Yeteriz Türkiyem” kampanyasında ulaşılan bağış miktarının iki milyar lirayı bulduğunu ve Ramazan ayının sonunda kampanyanın son bulmasına rağmen yinede devam edeceğini belirten Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “ Corona virüs salgınının ardından, yeniden hayatı normalleştirme adına her şey 10 Mart öncesine dönüş gibi kesinlikle algılanmamalı. Normalleşme sürecinde birçok ilimizde yeniden almış olduğumuz kararlar doğrultusunda esnemeler yapılmıştır. Şu ana kadar toplamda 412 yerleşim yerimiz karantinaya alınmış, toplamda 300 yerleşim yerimizde ise karantina uygulaması son bulmuştur. 112’nde ise hala karantina süreci devam etmektedir.Almış olduğumuz kararlarla tamamen eski günlere geri dönmüyoruz. Dışarıya çıktığımız zaman kesinlikle maskelerinizi takacağız, temizliğe önem göstereceğiz ve  sosyal mesafeye dikkat edeceğiz”dedi

"4 GÜN SOKAĞA ÇIKMA KISITLAMASI UYGULANACAK"

16-17-18-19 Mayıs tarihlerinde sokağa çıkma kısıtlamasının uygulanacağını da belirten Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Bildiğiniz üzere yaşlılarımıza bu hafta 4 saatlik dışarıda dolaşma imkanı sağladık.  Gençlerimizde yine bu çarşamba ve cuma günü 4 saat dışarıda zaman geçirme imkanı bulacaklar. Sonuçları istediğimiz gibi olursa bu uygulamalarımız devam edecek.Ayrıca 16-17-18-19 Mayıs tarihinde 4 gün süreyle sokağa çıkma kısıtlamasını uyguluyoruz”şeklinde konuştu.

erdoğan malatya haber sokak yasak
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X