Çocuklar 4 Saat Doyasıya Eğlendi

Korona virüs tedbirleri kapsamında, bugün kısıtlı olarak dışarı çıkmalarına izin verilen çocuklar doyasıya eğlendiler.

Çocuklar 4 Saat Doyasıya Eğlendi
Çocuklar 4 Saat Doyasıya Eğlendi Malatya Kulis

Coronavirüs tedbirleri kapsamında yaklaşık 2 aydır dışarıya çıkmaları yasak olan 0-14 yaş grubu çocuklar İçişleri Bakanlığı'nın yayınlamış olduğu genelge ile 13 Mart Çarşamba günü saat 11.00 ile 15.00  saatleri arasında 4 saatlik süreyi de dışarıda zaman geçirdiler.

ÇOCUKLAR STRES ATTILAR

Sokağa çıkmaları Covid-19 salgını nedeniyle kısıtlanan 20 yaş altı çocuklar, bugün 4 saatlik izinlerini güneşli havanın etkisiyle parklarda doyasıya yaşadılar.Koronavirüsü ile mücadele kapsamında yeniden kontrollü hayata yavaş yavaş geçiş sürecinde ilk adımlar atılırken, bu sürecin  en önemli etkilerinden olan çocuklarda Uzun bir aradan sonra kısa da olsa dışarıya çıkarak streslerini attılar.

DOLU DOLU 4 SAAT GEÇİRDİLER

Anne ve babaları ile birlikte dışarıya çıkan çocuklar, Malatya'da güneşli havanın tadını parklarda ve oyun alanlarında geçirdiler. Parklara ve evlerin önündeki oyun alanlarını inen çocuklar, burada bisikletlerini sürerek dolu dolu bir 4 saat geçirdiler.

KURALLARA UYULDU

Uzun zamandan sonra parklardaki sessizlik çocukların gelmesi ile beraber yerini coşkulu bir kalabalığa bırakırken, Dışarıya çıkan çocukların yüzlerine maske taktıkları ve sosyal mesafeyi koruyarak kurallara uydukları da dikkatlerden kaçmadı.

 

malatya korona yasak çocuklar
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X