65 Yaş Üstü Doyasıya 6 Saat Geçirdi

Corona Virüs tedbirleri kapsamında uzun zamandır sokağa çıkma yasağı bulunan 65 yaş üstü ve Kronik hastalığı bulunan vatandaşlar 17 Mayıs Pazar günü ikinci kez dışarı çıkarak, 6 saat süreyle dışarda zaman geçirdiler.

65 Yaş Üstü Doyasıya 6 Saat Geçirdi
65 Yaş Üstü Doyasıya 6 Saat Geçirdi Malatya Kulis

17 Mayıs Pazar günü Malatya'da saatler 12.00'ı göstermesi ile 65 yaş üstü vatandaş kendilerine parklara ve bahçelere attılar.

6 SAAT ZAMAN GEÇİRDİLER

Dünyayı etkisi altına alan corona pandemisi nedeniyle Türkiye'de de hayat tamamen durma noktasına gelmişti. Salgının yavaş yavaş kontrol altına alınmasının ardından yeniden normalleşme süreci de  alınan kararlarla uygulanmaya başlanıyor. özellikle Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan kontrollü normalleşme süreci kapsamında geçtiğimiz hafta 4 saat süreyle dışarıya çıkarak zaman geçiren 65 yaş üstü vatandaşlar ve kronik hastası olan vatandaşlar, 17 Mayıs Pazar günü ise 12.00 ile 18.00 saatleri arasında dışarıya çıkarak zaman geçirdiler.

DIŞARIYA ÇIKANLARI UYARDILAR

Malatya'da sıcak havanın da etkisiyle kendilerini Park ve bahçelere atan 65 yaş üstü vatandaşlar, sosyal mesafe kuralına uyarak  uzunca bir süre nefes aldılar. kendilerine bu fırsatı tanıyan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a da teşekkür etmeyi unutmayan 65 yaş üstü vatandaşlar, dışarıya çıkanları uyararak dikkat etmelerini istediler.


6 saat boyunca doyasıya zaman geçiren 65 yaş üstü vatandaşlar, saatlerin 18. 00 göstermesi ile birlikte yeniden evlerine doğru yola çıktılar.

 

65 yaş zaman izin
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X