Malatya'da 19 Mayıs İçin Sade Tören

Coronavirüs tedbirleri kapsamında Türkiye'de bu yıl 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları pandemi nedeniyle maske takılarak ve sosyal mesafeye uyularak yapıldı.

Malatya'da 19 Mayıs İçin Sade Tören
Malatya'da 19 Mayıs İçin Sade Tören Malatya Kulis

19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı bu yıl 101 yıl dönümü Dolayısıyla  sosyal mesafe uyularak gerçekleştirildi. her yıl büyük bir coşkuyla kutlanan 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Dünyada olduğu gibi Türkiye'de de devam eden coronavirüs salgını nedeniyle buruk geçti.

ANITA ÇELENK SUNULDU

Türkiye'de olduğu gibi Malatya'da da hiçbir toplu tören yapılmazken, önceden belirlenen tüm toplu törenler iptal edildi. Malatya'da 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı sade bir törenle kutlanırken, törende sosyal mesafe kuralına uyularak maske takıldıktan sonra anıta çelenk sunuldu.

MÜDÜR KAYHAN, "19 MAYIS MİLLETİMİZİN ŞAHA KALKIŞIDIR"

19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı'nda analboyu önünde bulunan Atatürk Anıtı'na Çelenk bırakılmasının ardından burada bir konuşma yapan Malatya Gençlik ve Spor İl Müdürü Ebu Bekir Kayhan, “ 19 Mayıs milletimizi yeniden şaha kalkışıdır. Bu tarih bizim Milletimizin azminin ve zaferi'nin ispatıdır.19 Mayıs tarihi Türkiye Cumhuriyetimizin bağımsızlık ateşinin temsil edildiği tarihtir. Bu ülkenin evlatları elele verdiği zaman yapmayacağım ve üstesinden gelemeyeceği hiçbir mesele yoktur dur”dedi.

 

19 Mayıs çelenk malatya program
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X