Rusya ile Yeni Bir Anlaşma
Arzu Temel

Rusya ile Yeni Bir Anlaşma

Ülkeler kendilerini dış saldırılara karşı korumak için çeşitli önlemler alıyorlar. Söz konusu olan bu önlemlerden birisi de ülkemizin son dönemde teslimatını bitirmiş olduğu s-400 hava savunma sistemleridir. Rusya devletinden satın alınan bu sistemlerin hava sahasını koruma konusundaki üstünlüğü çok açıktır. Dünyanın en iyi hava savunma füzesi olan s-400 için Türkiye ile Rusya yeni bir anlaşmaya yakın gibi görünüyor. Çünkü Rus yetkililerin yaptığı açıklamalar sürecin bu yönde işlediğini açıkça ortaya koyuyor.

Teknik Konular Tamam

Teknik konuların konuşulup halledildiği söz konusu olan hava savunma sistemleri için ikinci bir anlaşmaya Rus yetkililer gayet açık bakıyor. Türkiye'nin ise bu konudaki isteği gözlerden kaçmıyor. Çünkü savaş bölgesine olan yakınlığı ve bu süreçte alınan zararlar da göz önüne alınınca bu denli önemli bir savunma sisteminin ülke için çok önemli bir fırsat olduğu ortadadır. Amerika Birleşik Devletleri ile yaşanan krizin aşılması sonrasında teslimatın bittiği bu hava savunma sistemlerinin ikinci bir teslimat süresinin başlaması olası görülüyor.

Ruslar İstekli

Dünyanın en önemli silahlarını ve yine alanlarının en gelişmiş silahlarını son yıllarda sık sık üreten Rusya bu konuda sadece kendisine değil aynı zamanda da satış yaparak diğer devletlere de silah konusunda seviye atlama şansı veriyor. Bu şansı iyi değerlendiren Türkiye satın almış olduğu, şu anda dünyanın en gelişmiş hava savunma sistemi olan s-400 ile gücüne güç katıyor.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X